Jak nauczać, Najnowsze

Weź kawę, a ja opowiem ci o swoim hobby

Dziś już ostatni wpis z serii codziennych czynności. Ale nie bójcie się — będą kolejne! Francuskie słownictwo przy kawie wcale się nie kończy!
(Przypominam, że projekt współtworzę z Olą z bloga Francuski przy kawie).

Wydaje się, że rzeczy, które robimy na co dzień, to wstawanie, jedzenie śniadania, sprzątanie, pójście do szkoły itp. Prawda jednak jest taka, że często spędzamy czas wolny, realizując własne hobby.

Być może nie zdajemy sobie sprawy, ale jeżeli dużo czasu spędzamy na oglądaniu telewizji, to właśnie to wchodzi w zakres naszej pasji.

I przyznam szczerze, jestem zadowolona, że na lekcjach z języka uczy się takowego słownictwa. Jednak jest to tylko liźnięcie, resztę trzeba przyswoić sobie samemu.

Dlatego nie podam gotowych tekstów czy nagrań, z których można czerpać inspiracje. Bo każdy z nas interesuje się czymś innym. Dlatego waszym zadaniem na kolejne dwa tygodnie będzie znalezienie jak największej ilości informacji o swojej pasji.

Dla przykładu — ja, w wolnym czasie zwykle coś tworzę. W tym tygodniu skończyłam wymyślanie swojej autorskiej metody nauczania języków (méthode d’enseignement des langues), projekt wizytówki (carte de visite), logo (logo) i hasło reklamowe (slogan publicitaire). Ażeby opowiedzieć komuś, czym się zajmuję, potrzebuję znać takie słownictwo. I by stać się jeszcze lepszą, w tym, co robię, szukam niezbędnych mi informacji po francusku. Zachęcam więc do zrobienia tego samego.

No, chyba że nie wiesz

Quel loisir créatif est fait pour vous ?

Zachęcam do rozwiązania testu :)

__________________________________

link do testu:
http://www.journaldesfemmes.com/questionnaire/fiche/4538/d/f/1/

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s